ADMISSION NOTIFICATION


2020/2021 ADMISSION INTO NATIONAL DIPLOMA (ND) FULL-TIME PROGRAMMES (THIRD LIST)

THE FEDERAL POLYTECHNIC, ILARO

2020/2021 ADMISSIONS

PAYMENT OF ACCEPTANCE FEE

ALL CANDIDATES OFFERED ADMISSION IN THE 2020/2021 SESSION FOR FULL TIME NATIONAL DIPLOMA (ND) PROGRAMMES ARE TO PAY AN ACCEPTANCE FEE OF THIRTY THREE THOUSAND SEVEN HUNDRED NAIRA (N33,700.00) ONLY

 

REGISTRATION PROCEDURE

CANDIDATES ARE TO CHECK THE INSTITUTION’S WEBSITE FOR DETAILED INFORMATION ON REGISTRATION PROCEDURE.

N.B

ALL THE CANDIDATES OFFERED ADMISSIONS SHOULD GO TO JAMB WEBSITE TO DO THE FOLLOWING:

  1. ACCEPT THE ADMISSION OFFER.
  2. PRINT JAMB ADMISSION LETTER.
  3. PRINT JAMB RESULT.

 

THE DEADLINE FOR THE PAYMENT OF ACCEPTANCE FEE FOR ND FULL TIME THIRD LIST IS FRIDAY 12TH MARCH, 2021

PLEASE NOTE: NO CANDIDATE WILL BE ABLE TO PAY ACCEPTANCE WITHOUT FULFILLING ALL THE JAMB REQUIREMENTS.

 

REGISTRAR

 

THE FEDERAL POLYTECHNIC, ILARO

GUIDELINES FOR PAYMENTS AND REGISTRATION

ALL ADMITTED CANDIDATES ARE TO VISIT THE POLYTECHNIC WEBSITE WWW.FEDERALPOLYILARO.EDU.NG AND CLICK ON THE COLLEGE PORTAL;

  • CLICK ON CHECK ADMISSION STATUS BY USING YOUR APPLICATION NO. AND RRR NO. USED TO OBTAIN THE FORM OR SCREENING RESULTS.
  • CLICK ON GENERATE INVOICE /MAKE PAYMENT OF ACCEPTANCE FEE.
  • PRINT THE INVOICE GENERATED AND PROCEED TO ANY OF THE DESIGNATED BANK FOR PAYMENT.
  • AFTER THE PAYMENT OF THE ACCEPTANCE FEE, CANDIDATES SHOULD GO BACK TO THE PORTAL AND INPUT THE RRR NUMBER TO PRINT THE SCHOOL ADMISSION LETTER AND ACCEPTANCE FEE RECEIPT.
  • PROCEED TO THE COLLEGE PORTAL TO GENERATE SCHOOL FEES INVOICE AND PROCEED TO ANY OF THE DESIGNATED BANK FOR PAYMENT.
  • INPUT THE RRR NUMBER OBTAINED FOR THE PAYMENT OF SCHOOL FEES TO PRINT THE SCHOOL FEES RECEIPT.
  • COMPLETE THE BIO-DATA AND FILL THE COURSE REGISTRATION FORMS.
  • MATRICULATION NUMBER IS ASSIGNED AFTER PAYMENT OF SCHOOL FEE.
  • FILL IN OTHER CREDENTIALS AND OTHER INFORMATION E.G CERTIFICATE OF LOCAL GOVERNMENT / STATE OF ORIGIN, BIRTH CERTIFICATE ETC.
  • FILL IN THE APPROPRIATE COURSES FOR THE SESSION.
  • PRINT HARD COPY OF THE COURSE REGISTRATION FORM FILLED ONLINE AND SUBMIT FOUR (4) COPIES ALONGSIDE OTHER RELEVANT DOCUMENTS (SSCE, CERTIFICATE OF LOCAL GOVERNMENT ORIGIN, BIRTH CERTIFICATE FOR ND STUDENTS) WHILE THE HND STUDENTS ADD CERTIFICATE OF COMPLETION OF ONE YEAR INDUSTRIAL ATTACHMENT AND ND NOTIFICATION OF RESULT.

DESIGNATED BANKS:

UNITED BANK FOR AFRICA PLC, 

UNION BANK PLC

POLARIS BANK LTD,                            

WEMA BANK PLC

ACCESS BANK PLC,                    

ILARO POLY MICROFINANCE BANK LTD, ILARO

EKUOMBE MICROFINANCE BANK LTD, ILARO

 

2020/2021 PROVISIONAL LIST OF ADMISSIONS: THIRD LIST

PROGRAMME: NATIONAL DIPLOMA (ND FULL TIME) IN

 

ACCOUNTANCY

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

         1.

21578707FF

ADESEGUN PRECIOUS AYOMIDE

         2.

22229395IA

ADESOLA FARUQ ADEKUNLE

         3.

22230771EA

ADEWALE ELIZABETH BLESSING

         4.

22253518CA

AKINSUROJU OLUWAFUNMILAYO OLAMIDE

         5.

21599019FA

ALIU RACHEAL DAMILOLA

         6.

21348838JA

ASANLU MARIAM MORENIKEJI

         7.

21648110HF

EZEH PRISCA ONYEKACHI

         8.

21679327HF

KILANSHO MARIAM AJOKE

         9.

21645584HA

MUHAMUD SHAKIRAT ROMOKE

        10.

21576120HA

OKWE MARY OHEJEGWU

        11.

21310675FA

OLATILEWA HABEEB OLAMILEKAN.

        12.

21251691JA

ONALO OJOCHIDE MATHIAS

        13.

22249424GF

PAUL BLESSING ESTHER

        14.

21868186IA

SALAM YESIRAT OPEOLUWA

        15.

21363279IF

SODIQ FARUQ OLASHINA

AGRICULTURAL AND BIO-ENVIRONMENTAL ENGINEERING

     S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

     1.

21634770IF

ISHOLA MARY AYOTOMIW

AGRICULTURAL TECHNOLOGY

    S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

      1.

21645338GF

BAKARE OLADAYO MARY

       2.

21627071BA

IGWUNA CHRISTIAN OTONYA

       3.

21610403DF

JOSEPH CHINEDU BENEDICT

       4.

21959122HA

MURAINA IDRIS ABIODUN

       5.

21574821BA

OKEDELE MARY KOFOWOROLA

       6.

21599386CA

RAJI SOBUR ADISA

ARCHITECTURAL TECHNOLOGY

     S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1

21347075HA

ABDULLAHI LUKMAN ABUSUFYAN

        2

21579244DA

ALABEDE TOLUWANI VICTOR

        3

21647784JA

AMOO TOHEEB AYOMIDE

        4

21580650DA

ANI CHUKWUEBUKA SAMUEL

        5

21573401IA

EZE GIDEON CHIDEBERE

        6

21270360DF

JIDEME AYOMIDE SEMETON

        7

21609852DF

MUSTAPHA BABATUNDE AFOLABI

        8

21658688AF

OGBONNA VICTOR CHUKWUEBUKA

ARTS AND DESIGN

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1

21642458CF

ABDULLAH BARAKATUR-RAHMAN OMOWUNMI

        2

21596245FA

KABIRU AHLIFA MARKUS

        3

21425004CA

MUSTAPHA KHADIJAT OLUWABUSAYOMI

        4

21318371EF

OBABIOLORUNKOSI SAMUEL TEMITOPE

        5

21596282FF

PETER GABRIEL GIFT

       6

22255753FF

SULEIMAN AZEEZ ADESHINA

BANKING AND FINANCE

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1

21444601HF

ALADE OLUWATOSIN LYDIA

        2

21309303HA

AMANYI BLESSING ELIZABETH

        3

21290587HF

ANIMASHAUN NAFISAT AYOMIDE

        4

21586745FA

ICHADO RUTH ADAMA

        5

21588629DF

LATEEF MARIAM OLAMIDE

        6

21471805JF

MICHEAL SUNDAY DANIEL

        7

21637877DF

ODUNFA DAMILOLA DEBORAH

        8

21582246DA

OLAIBI DAMILOLA OLADAYO

        9

21576206CA

OPALEYE RACHEAL AYOMIDE

      10

21366137EF

YUSUF MISTURA OMOLOLA

BUILDING TECHNOLOGY

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

        1

21394768FF

ADEBAYO AKEEM SEGUN

        2

21582278GA

FAYOMI JOSEPH AYO

        3

21645309CA

KOLAWOLE RIDWAN ADELEKE

        4

21638098HA

ODUNAYO HABEEB OLUWASEUN

        5

21285421GF

OJO OKIKIOLAJESU SUNDAY

        6

21687799IF

OLANIPEKUN AYOMIDE EMMANUEL

       7

21397372FA

OLUGBENLE DOLAPO ADEGBOYEGA

       8

21641206BF

OLUWATUYI PRECIOUS OREOLUWA

BUSINESS ADMINISTRATION & MANAGEMENT

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1

22349117GF

AHMED TOIBAT ASHABI

       2

21387070HA

ALABI OYINKANSOLA GANIAT

       3

21431840EA

ATAIDU HANNAH FEDO

       4

21424313FF

IDIRIS ALIAMIN OLAMILEKAN

       5

22230419JA

MICHAEL COMFORT OHAHA

       6

21430873DA

ADEDAYO GLORY ADEDOLAPO

       7

21591685FA

CHUKWUKA BLESSING SARAH

       8

21574246DF

EMMANUEL BLESSING GODGIFT

       9

21651318JA

OCHEME BLESSING ANNE

      10

21305848FF

OLA MAYOWA DAVID

      11

21673390CF

OLOYEDE RIDWAN AYOMIDE

      12

21615712JA

OVOKE MARY KELECHI

      13

21333935DA

PETER IJEOMA ADA

      14

22254677CA

PHILIP EJEH JONAH

      15

21316829GA

YAKUB HAMMED DAMILOLA    

      16

21285193GF

OGUNBONA AYOOLA LATEEF

CIVIL ENGINEERING TECHNOLOGY

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES       

       1

21634759EF

AKPIRA ELIZABETH IGELE

       2

22231615JF

OBAM PAULINA OYEDE

       3

21644195IA

OGUNDARE ISAAC OLAMIDE

       4

21361373CA

QUADRI MUHAMMED GBOLAHAN

COMPUTER ENGINEERING

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

         1

21635867BF

ADENRELE AYOBAMI ISAAC

         2.

21280231IA

IDOWU EMMANUEL OYETOLA

         3.

21656473GA

MAHMOUD SHUKROH IFEOLUWA

         4.

21574090FF

OLADODU OLAMILEKAN SAMSON

         5.

22229797GF

WAHEED JAMIU AYOMIDE

COMPUTER SCIENCE

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21356631HF

ADEBANJI BIDEMI OLAYIWOLA

       2.

21468379DA

DAVID OLUWATOSIN OGEDENGBE

      3.

21337781IF

IBRAHIM TAHIRU YAKUB

      4.

21652028FF

IKEH INNOCENT PAUL

      5.

21283228BA

KAREEM HABEEB AKOREDE

      6.

21595586CA

OLADIPO SAMUEL OLAMIDE    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

         1.

21322645FA

HAMZAT HABEEB ABIODUN

         2.

21631261FF

IGE SANMI SAM

        3.

22229133GA

KOLAWOLE PETER OLUWATOBI

        4.

21675895EA

MUHAMMED BASIT OPEYEMI

ESTATE MANAGEMENT & VALUATION

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21638665IF

ADEGBULUGBE COLLINS SUNDAY

       2.

21631592BF

AKINTUNDE KEHINDE OMOWUNMI

       3.

21631197JA

ANAJA MOSES UGBEDE

       4.

21804249JA

IDRIS ABDULGOLEEB ADELEKE

       5.

21641810DF

JAMIU IBRAHIM ADABA

       6.

21639273IF

KAZEEM TOHEEB AYOMIDE

       7.

21338695HF

NWAOHA PRINCE GIFT

       8.

21586953FF

OLAROGUN HAKEEM AYINDE

       9.

21582345BA

OLOPADE OLURANTI OLATUNDE

      10.

21653156CA

OYENOLA JACOB GBEKELOLUWA

      11.

21611099HA

OYERINDE KEHINDE DANIEL

      12.

21634631CA

SALAMI OLASHILE ADURAMIGBA

FOOD TECHNOLOGY

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21329449EA

AJIBOLA OLUWAFEMI DAVID

       2. 

21636200GA

FASHANU TEMITOPE ESTHER

       3.

21344725EA

HIBATULLAHI ABDUL-SAMOD ADIO

      4.

21362580GF

IBRAHIM RASHIDAT OLUWADARASIMI

      5.

21407485CF

IDRIS MUMINAT ADEDOJA

      6.

21346918JF

OJO ABIGEAL TITILAYO

      7.

21598129DF

ZAKARIYAU SALAMAT AJOKE

HOSPITALITY MANAGEMENT

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

         1.

22230041IA

ADEKPE REGINA OTE

         2.

21679413CF

OBANDE NANCY OCHANYA

         3.

21399095IA

OLORUNOJE ABIBAT ABENI

         4.

21641512AF

SAIDU JEMILAT JESSICA

         5.

21594301IA

SENBANJO MARVELLOUS ADENIKE

         6.

22230174IA

SHORINOLA MONSURAT ARIKE

INSURANCE

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

22257638DF

ASHAOLU OLUWAGBEMIGA JOSEPH

       2. 

21396974EF

AYODELE GABRIEL OLAWALE

       3.

21440811CF

AYODELE OLAYINKA KAOSARA

       4.

21323696CA

KAREEM AKEEM ODUNAYO

       5. 

21598790FF

ODEYEMI OMOTAYO OLUWAPELUMI

       6.

21350596EA

OGUNDOKUN OLAYINKA SAMUEL.

       7.

21466981IF

OLANIHUN ZAINAB MOTUNRAYO

       8.

21898545JF

OLAOLUWA FERANMI AYOMIDE

       9.

21417097DF

OWA EMMANUEL OLALEKAN

      10.

21634952DA

SHOTAYO IBRAHIM OLAYINKA

       11.

21639429GF

SOYINKA LATEEFAT ABISOLA

LEISURE & TOURISM

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21595548CA

ABIODUN HELLEN TEMITOPE

       2.

21338057DF

ADEOYE FRANCIS IFEOLUWA

       3.

21435153AF

AGBOOLA OREOLUWA TEMITOLA

       4.

22229917DF

AJIBOLA HAMODAT AYANYINKA

       5.

21630958FA

AYODELE ADEDOYIN OLUWABUKOLA

       6.

22231225FA

ENITAN ADURAGBEMI OKIKIOLA

       7.

21596037EF

FADAHUNSI BUSAYO FRANCISCA

       8.

21255476HA

FALODUN TOSIN FLORENCE

       9.

21583389BF

OLAEGBE TEMITAYO NOFISAT

       10.

21424132BA

OLUWAROTIMI AYOMIDE JOSEPH

       11.

21647433EA

OPEIFA SUNDAY OLUWADAMILARE

       12.

21642433FF

OYETUNDE REBEKAH OLUWAYEMISI

       13.

21290899DF

SHOGBESAN ENIOLA SUSAN

       14.

21579077BA

TOGBE WALIAT PEDEPO

LIBRARY & INFORMATION SCIENCE

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

         1.

22248730CA

ALABELEWE HABEEB OLAWALE

         2.

21881863JF

MICHAEL CECILIA GLORY

         3.

21653239IA

SOLIU HABEEBAT MORENIKE

MARKETING

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21644185DF

ALAO DAMILOLA DEBORAH

       2.

21324524GA

AMUSAT RODIAT ORIYOMI

       3.

21597585JF

LAWAL AMINAT EBUNOLUWA

       4.

21301441FA

OBAJIMI BLESSING ADEDOYIN

       5.

22231808IA

ODEH SAMUEL EJEH

       6.

21579674GF

OGUNBONA MUTHOIR OLAKUNLE

       7.

20627248DF

OGUNRINDE SODIQ OLAMILEKAN

       8.

21662702HF

OLANIYI VICTOR SAMUEL

       9.

21633622DA

OLUWALAMI DEBORAH IRETIOLUWA

       10.

21570963BF

OMOLADE OLUWASEUN MARY

       11.

21592883EF

RAZAQ QUDUS OPEYEMI

MASS COMMUNICATION

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21601959HF

AJAYI OYINDAMADE DEBORAH

       2.

21669210CF

AMAMA CHRISTABEL MARIA

       3.

21634110GA

BELLO IDRIS OLAWUNMI

       4.

21195500DF

JAMIU ABDULLAHI FEYISETAN

       5.

21581229IA

OBOH GOODFRIDAY JOB

       6.

21572660IA

OGUNBANJO ZAINAB JADESOLA

       7.

21646762HA

OKEME DESTINY ENEOJO

       8.

21955504BF

OLATUNDE MARY INIOLUWA

       9.

21346027IF

OLUSEGUN-ADEOSUN BISOLA LOVETH

MECHANICAL ENGINEERING TECHNOLOGY

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

  1.  

21404690DF

BELLO IMOLEAYO SEUN

       2.

21660269IA

OGINE JACOB OGBENYI

       3.

22229512GF

OMOTOSHO SHEU KOLAWOLE

       4.

21637719GF

PADONU OPEYEMI ROKEEB

       5.

21599233CF

RAJI RASHEED AKANNI

MECHATRONICS ENGINEERING TECHNOLOGY

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

  1.  

21208115EA

ABDULKAREEM IDRIS OYEYEMI

       2.

21583085BF

ADEKUNLE OBANIJESU

       3.

21598135AF

AJAYI ADURAGBEMI OLADIMEJI

       4.

21584638EA

AKINDAYO MICHAEL OLUWADARASIMI

       5.

21346100AF

AKINGBOLA BLESSING IYABO

       6.

21299917HA

AKINLEYE TEMILOLUWA DAMILOLA

       7.

22230651HA

AKINYELU ABDULAFEEZ AKINYINKA

       8.

21585808IA

AYODELE VICTOR OLUWASEGUN

       9.

21640983IF

AYOOLA IDOWU OLUWADAMILARE

       10.

22229446BF

BALOGUN HAKEEMAH TEMITOPE

       11.

21641585CA

BELLO ROQEEBAH OLAITAN

       12.

21631600HA

EMEANUA UCHECHUKWU CHRISTOPHER

       13.

21322244GA

LAWAL ITUNU OPEYEMI

       14.

21462078JA

NOJEEM SELIMAT AJOKE

       15.

21580425BF

OGUNRINDE VICTOR OPEYEMI

       16.

21579683CA

OKEWUNMI SARAH MODUPEOLA

       17.

21581118GF

OLAJIDE MARIAM OLOLADE

       18.

21606935IF

OLUNUGA DANIEL OLAOLUWA

       19.

21642220HF

OLUWAGBENGA BOLUWATIFE JOSHUA

       20.

21333091HA

OMONIYI EMMANUEL OLUWADAMILARE

       21.

21645858DA

OPAKUNLE JOHN TOLULOPE

       22.

21665438HF

SODIQ MUSTOPHA OPEYEMI

       23.

22229968GF

USMAN AMIR ABUBAKAR

MUSIC TECHNOLOGY

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

  1.  

21647806HF

ADEYANJU SAMUEL ADEMOLA

       2.

21590377DF

AKINLADE AYOMIDE EMMANUEL

       3.

21584143EF

ADELEYE TEMITOPE ELIZABETH

       4.

21861021JA

ODAH PIUS CHIJIOKE

       5. 

21611828DF

OLATUNDE OLAYINKA EMMANUEL

NUTRITION & DIETETICS

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

  1.  

21255106CA

ADEBIYI JANET BOLUWATIFE

       2.

21572414HF

AGBA JANET ABOSEDE

       3.

21636963EF

EBEAGU JULIET CHINENYE

       4.

21388755AF

FRANCIS AGBE PEACE

       5.

21377577DF

MOGAJI AZEEZAT TAIWO

       6.

22244617GF

SERIKUDI QUAYUM OYEWOLE

OFFICE TECHNOLOGY & MANAGEMENT

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

  1.  

22229819FA

ADELEYE FELIX TOBI

       2.

21282535FF

ADELOWO ANUOLUWAPO MARGRET

       3.

22255427HA

ADEYEMI ADEWUNMI EMMANUEL

       4.

21420721GA

AJAO MONSURAT AYOMIDE

       5.

21591233DA

AJAYI DAMOLA ABRAHAM

       6.

21640861DA

AKINBODE SUSANNA OLUWATPBILOBA

       7.

21461311DA

ANAMAZOBI MIRACLE OBIALOR

       8.

21339480EF

ASHEFON OLAJUMOKE OLUWAYEMISI

       9.

22342033FA

AYOOLA SUNDAY OLAREWAJU

       10.

22243666HA

BAKARE AJOKE SAMIAT

        11.

21265348BF

BALOGUN MISTURAH OPEYEMI

        12.

21578652EF

FAJEMISIN BOLUWATIFE ADEOLA

        13.

21379075FA

IDOKO JOHNSON MICHAEL

        14.

21449604EF

IDOWU VICTOR AFOLABI

        15.

21445459GA

IGE SEGUN SEUN

        16.

21348640DF

JOHN HANNAH AYOMIDE

        17.

21253920GA

LAWAL KUDIRAT OLUWAYEMISI

        18.

21383110BF

OGAR MARY NEJI

        19.

21460613AF

OGUNDIPE DEBORAH OLUWAPELUMI

        20.

21588120BF

OLABISI JOY OLAYINKA

        21

21311645EF

OLOWODIPE REBECCA OLUWATOSIN

        22.

21588627EF

OLUGBILE DEBORAH OLUWAPELUMI

        23.

21600526CA

ONI BOLUWATIFE AYOMIDE

        24.

21640550GF

ONOTU BLESSING OBEHI

        25.

21646878GA

RAHEEM IFEOLUWA AMINAT

        26.

21632134GA

SHODIPO KAFAYAT TOLANI

        27.

21288540FA

SINDICK FATHIA OYINKANSOLA

        28.

21622251HF

SULAIMON OLUWABUKOLA JANET

        29.

21645809IF

SUNDAY ADEBOWALE EMMANUEL

        30.

21461214EA

SUNDAY BENEDICT ASHAFA

        31.

21631553CA

YUNUSA MUHAMMED OLAMILEKAN

PUBLIC ADMINISTRATION

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21636379CA

ADEBAYO GABRIEL ISHOLA

       2.

21316472EA

BABATUNDE AMINAT OMOWUNMI

       3.

21641120GF

MOMOH OLASUNKANMI ABDULHAFIZ

       4.

21365556AF

OLA MENTOR MOSES

       5.

21338233BA

SPIFF BENJAMIN EKE

QUANTITY SURVEYING

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21882490JF

ABDULRAUF ABDULAZEEZ ADEWALE

       2.

21342149JF

ADEBANJO ESTHER BOLUWATIFE

       3.

21737390IA

ADEDEJI ADEOLA ESTHER

       4.

21346989CF

ADEWOLE OLUWAKEMI HAKEEMOT

       5.

21639708JF

AINA SEGUN JAMES

       6.

21336316JF

AWOSIKA MUYIWA RICHARD

       7.

21382202JA

MOSHOOD ROQEEBAH ADEJOKE

       8.

21872536IF

TEJUMOLA MUHAMMED AYOBAMI

       9.

21667792IF

WASIU IBRAHIM OPEYEMI

SCIENCE LABORATORY TECHNOLOGY

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21584614GF

ADENIYI ISRAEL AYOMIDE

       2.

21653916CA

ADIMA VICTOR ODE

       3.

21283728HF

AGBALAYA BARAKAT OYINDAMOLA

       4.

22231341EA

AGBO MATTHEW ABINE

       5.

21669604FA

AJAYI ZAINAB ABIDEMI

       6.

21659796HA

ATROGOR DAVID PEACE

       7.

21309543BA

AWOFISIBE OMOLARA OMOLADE

       8.

21623192CF

BALOGUN KAUSARAT OMOTOYOSI

       9.

21571474CF

CLEMENT DOOSUUR FAITH

       10.

21318596GA

EJIAKA IFEANYI MICHAEL

       11.

21583054HF

HASSAN ZAINAB OYINDAMOLA

       12.

21640373JF

JAMES OJOCHOGWU JIMETO

       13.

21343751GF

JIMOH KUDIRAT ALAYO

       14.

21643901DA

JOHN DANIEL TEMIDAYO

       15.

21593109FF

LAWAL MOSUNMOLA ABOSEDE

       16.

21607175CF

MAHAJA HARRISON NATHANIEL

       17.

21894893CA

MUHAMMED ABOH JOY.

       18.

21638358AF

OGBONNA PROMISE UGOCHIMEREZE

       19.

21646450BF

OJO AANUOLUWAPO AJOKE

       20.

21346125HA

OKORO AMARACHI EDITH

       21.

21272974HF

OLAOYE OLUWAPELUMI SAMUEL

       22.

21675603HF

OLAWUYI OYINDAMOLA GLORY

       23.

21679936HA

OLUGBEMIJA OMOLOLA COMFORT

       24.

21462207BF

STEPHEN SOPHIA ODAM

       25.

21336239AF

TIJANI SALAMAT ONIZE

STATISTICS

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21323410CF

EGBELEKE OLUWASEGUN EMMANUEL

       2.

21428203IA

ABDULSALAM TAOFIQAT ASHABI

       3.

21322979JA

OJETOLA KUDIRAT OPEYEMI

       4.

21341396GA

ADEYEMI HEKEMOT ADERONKE

SURVEYING & GEO-INFORMATICS

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

      1.

21630999DF

ADELEKE TAIWO HASSAN

       2.

21574956JF

OLADIMEJI KEHINDE ADEWALE

       3.

21300174CA

BANKOLE JESUTOLA ADEDEJI

       4.

21581926BF

ELIAS AYODEJI ABDULLAHI

       5.

21297621FF

IYIOLA EMMANUEL DAMILOLA

       6.

21576069EA

OLOYEDE KEHINDE NOFIU

TAXATION

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

      1.

21582060BA

ADENIYI JUWAIRIYAH OMOWUNMI

       2.

21323644JA

AHMED BISOLA NIMAT

       3.

21302569BF

AHMED IBRAHIM AREMU

       4.

21463841BF

ATISO PRISCILLA PAMILERIN

       5.

21297814EA

BABASOLA ESTHER AYOBAMI

       6.

21321413DF

DAVID EDWARD SAMUEL

       7.

21298657AF

JIMOH TEMITOPE HENRY

       8.

21666233JA

OGUNRINOLA WASIU ADEBOLA

       9.

21302763JA

OLAYINKA AMINAT MOTUNRAYO

       10.

21590399CA

OMOKANYE BOLUWATIFE EUNICE

       11.

21573654FA

PATRICK MARVELLOUS IYANUOLUWA

       12.

21630991HF

SALAKO SAMUEL JESUTOFUNMI

       13.

21279044DA

UJAH BISOLA OMOWUNMI

TRANSPORTATION PLANNING & MANAGEMENT

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21394981DF

ABIYE OPEYEMI AKINTOMIWA

       2.

21577394GF

ADELAKUN FATIU ODUNAYO

       3.

21634471GA

ADEWOLE DAVID OPEOLUWA

       4.

21576697DF

ADISA ROKIBAT OLUWATIMILEHIN

       5.

21580142AF

AJETUNMOBI OLUWASEYI OLAKUNLE

       6.

21582441AF

AKINFENWA SAMSON ADIO

       7.

21607577BA

ALAWIYE OLUWASEUN ABISOLA

       8.

21281195BA

AYENI DANIEL OLUWASEUN

       9.

21592250HF

DURODOLA MICHAEL OLUWATOBY

       10.

21574888FF

FAJEBE AYOMIDE OLUWADAMILARE

       11.

21606350GF

GEORGE AYOMIDE TEMITOPE

       12.

21448329FF

ISIAQ GAFAR OLADIMEJI

       13.

21632795IA

JOHNSON ABAYOMI ISREAL

       14.

21652744IF

LISOYI OLASUNKANMI ESTHER

       15.

21611592HF

MUDASHIRU ISMAIL ADEDEJI

       16.

21615076EA

OGUNWEMIMO SAMUEL

       17.

21641396BF

OKOOSI TAIWO OMOBISOYE

       18.

21610372JF

ONAFOWOKAN CHRISTIANAH YETUNDE

       19.

21589534HA

SOTAYO MUJEEB AKOREDE

       20.

21579762AF

TELLA ADEKUNBI ANGELINA

URBAN & REGIONAL PLANNING

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21577253BA

BABATUNDE AYOMIDE OLUWANIFEMI

       2.

20065405AF

GABRIEL COMFORT OJONUGWA

       3.

21283204DF

JINADU TAIWO TEMITOPE

       4.

22247904GF

MADUFORO JOY CHISOM

       5.

22253324EA

OYEKUNLE OLOLADE ESTHER

       6.

21307102FF

ADENIYI JUMOKE BARAKAT

       7.

22346778HF

AKINBAMI MUSTAPHA OLAMILEKAN

       8.

21324858AF

BASSEY REBECCA

       9.

21591746DA

JEMIRI OKIKIOLA OYINDAMOLA

       10.

21622400JA

MUFTAUDEEN HALIMOT AYOMIDE

       11.

21589565BA

ODEMUYIWA ADEBIMPE RACHAEL

       12.

21589546BA

ODEMUYIWA SIKEMI REBECCA

WELDING & FABRICATION TECHNOLOGY

S/N

REGISTRATION NO.

NAMES OF CANDIDATES

       1.

21635887BA

ADEBIYI SHULAMMITE MODUPE

       2.

21614374DF

ADEKUNBI MUHAMMED DOLAMU

       3.

21634504IF

AGWANIRU PASCAL CHIDERA

       4.

21630940EF

ALATISE JOHN OLUWATIMILEYIN

       5.

21345935HA

AYEDE QOWI OLUWASEGUN

       6.

21574912DA

FALOLA MUSTAPHA OPEYEMI

       7.

21632739HF

HASSAN MOSES KEHINDE

       8.

21638123EA

ODEDE ADEOLA VICTOR

       9.

21646769DF

OLADOKE KEHINDE STEPHEN

       10.

21680142IF

OLAWALE RAYMOND TAIWO

       11.

21334480GA

SAMUEL DAVID TOMIWA

       12.

21609742BF

SAMUEL TIMILEHIN OLAMIDE

       13.

21304374BF

SARUMI AMODU OLASHILE

       14.

21640001FF

TAIWO DAMILOLA LILIAN

Download PDF

2021-03-05 16:42:13